

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS422, RS485 |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 98
Distributors
pcbx
Unit Price$2.85305
Ext.Price$2.85305
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.85305 | $2.85305 |
| 10 | $2.16388 | $21.63880 |
| 25 | $1.99164 | $49.79100 |
| 50 | $1.89787 | $94.89350 |
| 100 | $1.80851 | $180.85100 |
| 300 | $1.72336 | $517.00800 |
| 500 | $1.64222 | $821.11000 |
| 1000 | $1.56486 | $1564.86000 |
